PetHealtCare - logo

Péče o zuby a dásně

Péče o zuby a dásně
3D_cevy_srdce_X.jpg
Veterinární přípravek Péče o zuby a dásně je určen pro šetrné čištění zubů a dásní, odstranění bakteriálního plaku z dutiny ústní. Pravidelnou kontrolou zubů a dásní a šetrnou péčí lze předejít zubnímu kazu a bakteriálnímu zánětu, který může vyústit až ve ztrátu zubu.
Počet:
Cena: 179 Kč

Aplikace 1-2x týdně

Roztok je určen k aplikaci na zuby a dásně. Roztok odlijte do odměrky a namočte v ní zubní kartáček. Zuby a dásně šetrně vyčistěte.

Aktivní látky Koncentrace mg/tbl
Chlorhexidin 0,05 % 50,00
Panthenol 0,50 % 500,00
Mátový extrakt 1,00 % 1 000,00
Meduňkový extrakt 1,00 % 1 000,00
Pomocné látky Koncentrace mg/tbl
Polysorbate 80 (Ercasorb 2080) 100 % 1,00 % 1 000,00
Voda 100 000,00

Obsah: 100 ml

1. Chlorhexidin
Chlorhexidin je aktivní látka proti tvorbě zubního plaku, která vykazuje současně okamžitý a dlouhodobý antimikrobiální účinek při aplikaci orálně. Vedlejším efektem je nepříjemná chuť. Je používán u pacientů s periodontální nemocí, obvykle používaný jako orální roztok jedenkrát anebo dvakrát denně, ale smí být také aplikován jako výtěr dásní tamponem namočeným do roztoku anebo gelu, použitím dentálního spreje, případně pozvolným uvolňováním z orální náplasti. Bishop Y ett al.: The Veterinary Formulary, 2005, s. 237

Chlorhexidin je bisdiguanidové antiseptikum, které rozrušuje cytoplazmatickou membránu, a to zvláště grampozitivních mikroorganizmů. Užívá se k čištění kůže, jako součást dezinfekčních mýdel, a při vyplachování úst k likvidaci bakterií, které indukují tvorbu plaku.
Katzung B : Základní a klinická farmakologie, 1992, s. 730

2. Panthenol (kyselina pantothenová, vitamin B5)

Panthenol je alkoholový analog kyseliny pantothenové (vitamin B5), a je také provitaminem vitaminu B5. Používá se v kosmetice jako zvlhčovadlo a změkčovadlo.
http://en.wikipedia.org/wiki/Panthenol, přístup 7. 9. 2013

3. Mátový extrakt (Máta peprná, Mentha piperita)

Léčebný účinek rostliny spočívá především v silici a v ní obsaženém mentolu, který působí zvenčí jako prostředek potlačující citlivost nervových zakončení (vyvolává pocit chladu). Zvláště důležitý účinek rostliny je na tvorbu a vylučování žluče, pro obsah mentolu je také antiseptická a protizánětlivá. Rostlina i silice mají rovněž spasmolytické účinky, je chuťovým korigens (zubní pasty).
Kresánek J, Krejča J: Atlas liečivých rastlín a lesných plodov, 1977, s. 378

4. Meduňkový extrakt (Meduňka lékařská, Melissa officinalis)

Typické složky tvoří geraniol, citronelol, citral, citronelal a linalol. V rostlině jsou i osobité třísloviny hluchavkovitých rostlin v množství asi 4-5 %, hořčiny, sliz a živice. Zápar z rostliny působí jako karminativum, stomachikum, spasmolytikum.

Kresánek J, Krejča J: Atlas liečivých rastlín a lesných plodov, 1977, s. 382

5. Polysorbát (Ercasorb) a voda jsou pomocné látky.

Další produkty
Všechny články

STAŇTE SE PSÍMI FANOUŠKY!

Facebook
Kontakty
FARMACIA CARE s.r.o.
Míšovická 458/3, 155 21 Praha
e-mail: info@pethealthcare.cz