PÉČE O ZUBY A DÁSNĚ

Roztok pro šetrné čištění zubů a dásní.

Více informací

179,00 Kč

Skladem, expedujeme ihned

Přidat na seznam přání

Více informací

Veterinární přípravek Péče o zuby a dásně je určen pro šetrné čištění zubů a dásní, odstranění bakteriálního plaku z dutiny ústní. Pravidelnou kontrolou zubů a dásní a šetrnou péčí lze předejít zubnímu kazu a bakteriálnímu zánětu, který může vyústit až ve ztrátu zubu.

Dávkování

Aplikace 1-2x týdně

Podávání

Roztok je určen k aplikaci na zuby a dásně. Roztok odlijte do odměrky a namočte v ní zubní kartáček. Zuby a dásně šetrně vyčistěte.

Účinné látky

Aktivní látkyKoncentracemg/tbl
Chlorhexidin 0,05 % 50,00
Panthenol 0,50 % 500,00
Mátový extrakt 1,00 % 1 000,00
Meduňkový extrakt 1,00 % 1 000,00
Pomocné látkyKoncentracemg/tbl
Polysorbate 80 (Ercasorb 2080) 100 % 1,00 % 1 000,00
Voda 100 000,00

Informace pro odborníky

1. Chlorhexidin
Chlorhexidin je účinná látka proti tvorbě zubního plaku, která vykazuje současně okamžitý a dlouhodobý antimikrobiální účinek při aplikaci orálně. Vedlejším efektem je nepříjemná chuť. Je používán u pacientů s periodontální nemocí, obvykle používaný jako orální roztok jedenkrát anebo dvakrát denně, ale smí být také aplikován jako výtěr dásní tamponem namočeným do roztoku anebo gelu, použitím dentálního spreje, případně pozvolným uvolňováním z orální náplasti. Bishop Y ett al.: The Veterinary Formulary, 2005, s. 237

Chlorhexidin je bisdiguanidové antiseptikum, které rozrušuje cytoplazmatickou membránu, a to zvláště grampozitivních mikroorganizmů. Užívá se k čištění kůže, jako součást dezinfekčních mýdel, a při vyplachování úst k likvidaci bakterií, které indukují tvorbu plaku.
Katzung B : Základní a klinická farmakologie, 1992, s. 730

2. Panthenol (kyselina pantothenová, vitamin B5)

Panthenol je alkoholový analog kyseliny pantothenové (vitamin B5), a je také provitaminem vitaminu B5. Používá se v kosmetice jako zvlhčovadlo a změkčovadlo.
http://en.wikipedia.org/wiki/Panthenol, přístup 7. 9. 2013

3. Mátový extrakt (Máta peprná, Mentha piperita)

Léčebný účinek rostliny spočívá především v silici a v ní obsaženém mentolu, který působí zvenčí jako prostředek potlačující citlivost nervových zakončení (vyvolává pocit chladu). Zvláště důležitý účinek rostliny je na tvorbu a vylučování žluče, pro obsah mentolu je také antiseptická a protizánětlivá. Rostlina i silice mají rovněž spasmolytické účinky, je chuťovým korigens (zubní pasty).
Kresánek J, Krejča J: Atlas liečivých rastlín a lesných plodov, 1977, s. 378

4. Meduňkový extrakt (Meduňka lékařská, Melissa officinalis)

Typické složky tvoří geraniol, citronelol, citral, citronelal a linalol. V rostlině jsou i osobité třísloviny hluchavkovitých rostlin v množství asi 4-5 %, hořčiny, sliz a živice. Zápar z rostliny působí jako karminativum, stomachikum, spasmolytikum.

Kresánek J, Krejča J: Atlas liečivých rastlín a lesných plodov, 1977, s. 382

5. Polysorbát (Ercasorb) a voda jsou pomocné látky.

Recenze

Žádný názor zákazník pro tuto chvíli.

Napsat recenzi

PÉČE O ZUBY A DÁSNĚ

PÉČE O ZUBY A DÁSNĚ

Roztok pro šetrné čištění zubů a dásní.